U kampu Zagreb „Dan otvorenih vrata” – prilika za karijeru u kamping industriji

Upoznajte karijerne mogućnosti u kamping turizmu

Kamping udruženje Hrvatske poziva sve zainteresirane na Dan otvorenih vrata kampa Zagreb, Rakitje, koji će se održati 6. svibnja 2026. godine. Ovaj događaj dio je projekta “Održivi turizam, održive karijere – Fast Forward to Excellence” koji se provodi uz podršku Ministarstva turizma i sporta, s ciljem poticanja zapošljavanja i profesionalnog razvoja u turističkom sektoru. Partneri na projektu su Udruga poduzetnika u hotelijerstvu Hrvatske, Udruga Impresia te udruga Jeunes Restaurateurs.  

Ovogodišnji program obuhvaća dvije lokacije – kontinentalnu i obalnu. Uz kamp Zagreb, Dan otvorenih vrata održat će se i u kampu Stobreč Split. Na taj način sudionicima se pruža uvid u različite tipove kamping destinacija te prilika da iz prve ruke dožive rad u sektoru, bilo na kontinentu ili uz more.

Što možete očekivati?
Tijekom stručnog obilaska kampa, sudionici će imati priliku upoznati se s radom u ključnim sektorima kamping industrije – recepciji, ugostiteljstvu, animaciji, održavanju i drugim važnim segmentima poslovanja. Djelatnici kampa predstavit će organizacijsku strukturu, radna mjesta i specifične vještine potrebne za uspješnu karijeru u kampingu.

Ovaj događaj namijenjen je ne samo učenicima i studentima, već i nezaposlenim osobama koje razmatraju karijeru u turizmu, kao i onima koji već rade u sektoru, ali žele steći nova znanja i iskustva.

Suradnja obrazovanja i turističke industrije
Dani otvorenih vrata u kampingu dio su šire inicijative povezivanja strukovnih škola i fakulteta s turističkim poslodavcima. Kamping udruženje Hrvatske već je organiziralo niz aktivnosti, poput gostujućih predavanja i susreta s poslodavcima, a sve s ciljem motiviranja mladih za razvoj karijere u turizmu – jednom od najperspektivnijih sektora hrvatskog gospodarstva.

Kako sudjelovati?
Sudjelovanje na Danu otvorenih vrata je besplatno, ali je obavezna prethodna prijava putem e-maila rh.gnipmacobfsctd-19e731@ofni

Pridruženi partneri projekta: Turistička zajednica Istarske županije, Turistička zajednica Krapinsko-zagorske županije, Turistička zajednica Splitsko-dalmatinske županije, Hrvatska udruga turizma, Udruga hrvatskih putničkih agencija, Hrvatski sommelier klub, Ekonomski fakultet Zagreb, Fakultet ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković” Pula, Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Opatija, Sveučilište u Zadru, Veleučilište Aspira, Veleučilište u Karlovcu, Srednja strukovna škola Vinkovci, Srednja škola Stjepana Sulimanca Pitomača, Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula, Turističko-ugostiteljska škola Split.

Ne propustite priliku da zavirite iza kulisa kamping industrije i otkrijete nove mogućnosti za razvoj svoje karijere!

de_DEDE

Suche

Suche

Korištenjem ove stranice pristajete na uporabu kolačića (eng. cookies). Blokiranjem kolačića i dalje možete pregledavati stranicu, ali neke njezine funkcionalnosti Vam neće biti dostupne. Više o kolačićimaDatenschutzerklärung